TAJA106K016RNJ AVX Tantalum Capacitors Solid 10uF 16V A CASE
Sunbeam Electronics (Hong Kong) Limited
Contact Now
Brand Name : AVX
Model Number : TAJA106K016RNJ
Place of Origin : CHINA
MOQ : package qty
Price : contact sales for updated price
Packaging Details : tape and reel
Delivery Time : 2 weeks
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 1000+
Contact Now
TAJA106K016RNJ AVX Cap Tant Solid 10uF 16V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) Inward L SMD 3216-18 3 Ohm 125°C T/R
Product Technical Specifications
EU RoHS Compliant
ECCN (US) EAR99
Part Status Active
Automotive No
PPAP No
Type Solid
Capacitance Value 10uF
Tolerance 10%
Voltage 16VDC